Національно-патріотичне виховання

/Files/images/papka4/106299856_27471538045b.gif

/Files/images/taras_shevchenko/42472608.jpg

Розвага з патріотичного виховання "Багато різних "Я", а разом - Україна"

23 серп. 2016
Розвага з патріотичного виховання "Багато різних "Я", а разом - Україна"

Було проведено розвагу з патріотичного виховання

"Багато різних  "Я", а разом - Україна"

З метою виховання любові до рідної землі, до свого народу, готовності до праці в ім'я України, освоєння національних цінностей (мови, території, культури) та формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину у ДНЗ № 226 пройшло заняття-розвага "Багато різних "Я", а разом - Україна", на яке були запрошені вихователі усіх вікових груп. Діти закріпили знання про державні та народні символи України, грали у народні ігри, співали пісні, танцювали та прославляли свою неньку-Україну. Багато теплих та лагідних слів було сказано про нашу Батьківщину.

Плеканання громадянина - важливий напрямок роботи усього нашого колективу.
Ми всі - одна сім'я, Ми всі - одна родина, Багато різних "Я",

А разом Україна!

Патріотичне виховання дошкільнят

"Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо."
Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ

Одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм.
Патріотизм (грєц. patris — батьківщина) — любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.

«Патріотизм – серцевина людини, основа її активної позиції» (В.О. Сухомлинський)

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.

Хрестик за хрестиком на полотні

Дивні лягають узори;

Хрестик за хрестиком –

Так наші дні в щасті проходять і в горі.

Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Започатковане свято, «День вишиванки», підтримав і колектив ДНВ № 226 разом із своїми вихованцями, тому

18 травня заклад розцвів розмаїттям вишиванок,

Педагогами груп були проведені заходи щодо вшанування українського народного мистецтва - вишиванок.

У святково прикрашеній залі лунали українські народні пісні, вірші, розповіді про роботи майстринь. Продовженням святкового дійства стало проведення народних ігор на території садка. Серед них: «Подоляночка», «Галя по садочку ходила», «Ой, вийся, рушничок», також дошкільнята водили хороводи та гаївки.

Відродження та збагачення народних традицій сприяли тому, щоб діти пройнялися душею до народної творчості, до. вишивки. На святі панував піднесений настрій, всі милувалися барвистими візерунками своїм вишиванок.     Малята відчули себе гордими патріотами рідного краю.

Заходи з патріотичного виховання в ДНЗ № 226

на 2016-2017 н.р.

Термін

1

Проведення тематичного заняття на тему: «Рід, родина, Україна»

Петруша Л.Г. (музкеріник)

2

Екскурсії до краєзнавчого музею

СШ № 16

(вихователі старших груп)

3

Колективний перегляд до дня української мови та писемності на тему: «Українська народна казка»

Вихователь

Жук О.І. - вихователь

4

Створення проекту «Дніпропетровськ - моє рідне місто»

5

Створення на сайті ДНЗ сторінки «Патріотичне виховання»

Куриленко Н.О.

6

Проведення Різдвяних та новорічних свят

Семінар для педагогів: «Патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності»

Січень

Петруша Л.Г. (музкерівник)

Скрипкіна Л.В.

7

Підготовка інформаційних бюлетенів для батьків на тему: «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників»

Вихователі дошкільних груп

8

Проведення заходів з нагоди роковин Т.Г. Шевченка

9

Тематичні екскурсії дітей до природних об̕єктів та пам’ятних місць міста

Батьки всіх вікових груп

10

Виставка дитячих малюнків на тему: «Мій рідний край»

Червень-Серпень

Чериба О.Є.(вихователь)

11

Тематичне заняття на тему: «Ремесла України»

Ковальова І.В.-вихователь

12

Розглянути питання на педагогічній раді «Виховання любові до Батьківщини у дітей дошкільного віку»

13

Тематичні заняття з патріотичного виховання

Протягом року

Вихователі груп

14 Свято вишиванки 19 травня

музичні керівники

вихователі

/Files/images/ukrana/ukraina.jpg

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов'язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята.

/Files/images/ukrana/map.gif

/Files/images/ukrana/eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.png

До основних завдань патріотичного виховання старших дошкільнят належать:

• формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, міста);

• формування духовно-моральних взаємин;

• формування любові до культурного спадку свого народу;

• виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;

• почуття власної гідності як представників свого народу;

• толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

сусідів, інших людей.

/Files/66161866_1070352282.jpg