Літнє оздоровлення в ДНЗ № 226

17 черв. 2016
Ось і настала довгоочікувана пора - літо.

Сонце, повітря і пісок –

Все для ігор, для діток!

Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров`я дітей дошкільних закладів.

Влітку батьки прагнуть , аби їхні діти добре відпочили. Окрім поїздки на море чи до бабусі, малюків можна оздоровити у дошкільному закладі. В нашому садочку літньої пори діти частіше бувають на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі заходи.

Ранок в ДНЗ № 226  починається із зарядки.

Втомилися?

Можна повалятися босоніж на травичці та подихати свіжим  повітрям. Найбільш вигадливі дошкільнята виробляють тут різні трюки, а потім – на спортивному майданчику.

На прогулянці також проходять невеличкі водні процедури. Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Водні процедури

(обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах. В процесі загартування у малят  підвищується стійкість  організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури.

Літні міні-заняття влаштовують вихователі у куточках відпочинку: на березових пеньках або на травичці. Малята полюбляють казкотерапію музикотерапію, психогімнастику, пальчикову гімнастику, масаж на свіжому повітрі.

Значний час протягом дня відводиться на гігієнічний догляд за дітьми і роботу, пов’язану з вихованням у них гігієнічних навичок. Ретельний догляд за дітьми-основна умова охорони їх від захворювань.

Аби малюки не втомлювалися, вихователі змінюють різні види діяльності: спочатку-гра, потім-хороводи. У спекотну днину діти відпочивають в затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Ігри з піком у малят викликають   велике захоплення.

У садочку гнучкий режим з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі та активний відпочинок.

Особливу увагу в нашому садочку приділяємо організації і проведенню літніх спортивних свят та розваг: «Ми із спортом дружимо», «Ігри та змагання починаємо зрання», лялькова вистава «Про півника і котика», «Хоробрий зайчик»; Дні здоров`я: «Здоровим будь», «Треба, друзі, піклуватись про здоров`я нам щодня», «Я здоров`я бережу, сам собі допоможу».Ці заходи надовго запам’ятаються малюкам цікавими змаганнями та конкурсами, веселими зустрічами з казковими героями, радістю і посмішками.

А ще в нашому садочку велика увага приділяється  безпеці життєдіяльності, тому що влітку зростає загроза травмувань. В нашому дошкільному закладі ця робота проводиться дуже ретельно як з дітьми, батьками так і з співробітниками. Проводяться своєчасно інструктажі, надаються ширми для батьків «Вогонь наш друг, вогонь наш воро», «Безпека життєдіяльності дошкільнят»; практичне заняття з працівниками: «Надання першої допомоги при укусах, травмах, носової кровотечі, теплових і сонячних ударів».

Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується раціон дітей за рахунок свіжих овочів, фруктів та  зелені.

Ми хочемо бачити своїх дітей гарними, щасливими, успішними, але, мабуть, не  помилимося, коли скажемо,що кожен із батьків мріє, щоб його дитина була насамперед здоровою, бо немає більшого лиха, ніж коли хворіє твоя дитина.

В  ДНЗ № 226   нині вирує оздоровча компанія. Тим діткам, котрі й надалі відвідують навчальний заклад, відпочинок вихователі - гарантують.