Поради медичної сестри

/Files/images/papka4/106299856_27471538045b.gif

Корабельнікова Світлана Аронівна

Стаж роботи – 56 років

З вересня місяця кожного року розпочинається зняття антропометричних даних кожної дитини, яка ходить в дитячий садок. Так і у нашому садочку ми спостерігаємо та фіксуємо дані про розвиток кожної дитини.

Починаємо загартування в літній період

Літня пора - оздоровчий період для Ваших дітей.

Щоб цей час пройшов з користю, рекомендуємо дотримуватися наступних порад:

1. Літо - найкраща пора для загартувальних процедур:

а) ходіння босоніж - з 3-4 хв., збільшуючи кожен день на 1хв., доводячи до 15-20 хв.;

б) обливання ступнів та голенів ніг водою - початкова t – 28-32°, кінцева – 18-24°, кожен день температура знижується на 1°.

2. Максимальне перебування дитини на свіжому повітрі, із застосуванням сонячних ванн – з 3-4 хв. 5-10 хв. через два дні.

а) На голові у дитини панама або хустинка!

б) Бережіть дітей від сонячних опіків та теплового удару.

в) Одягайте дитину відповідно погоди.

г) Не забувайте про питний режим під час прогулянки.

3. Раціональне харчування дитини, яке включає в меню свіжі овочі, фрукти, соки.

4. Влітку бережіть дитину від харчових отруєньта кишкових інфекцій. Фрукти та овочі слід ретельно мити та обдавати окропом. Дотримуйтесь санітарних норм приготування їжі, особливо птиці, м'яса, яєць, молочних продуктів, зберігання швидкопсуючих продуктів. Необхідно ретельно мити руки, слідкувати за чистотою оселі та посуду.

5. З метою запобігання отруєння грибами, ягодами слідкуйте, щоб діти не брали в рот невідомі або маловідомі  ягоди, рослини, насіння, гриби.

6. Дотримуйтесь пожежної безпеки та профілактики дитячого травматизму.

Побут і режим дитини сприяють оздоровленню. Чітко визначайте години сну, вживання їжі, прогулянки. Нераціонально організований режим дня негативно впливає на стан нервової та імунної системи дитини.

ПАМ'ЯТАЙТЕ,  ЖИТТЯ ДІТЕЙ  В РУКАХ ДОРОСЛИХ,  НАС З ВАМИ !!!

Шановні батьки!

Звертаємось до вас з проханням слідкувати за реальним станом здоров’я дітей. Вживати профілактичні засоби, порадившись з лікарем. У разі захворюваності дитини - вчасно звертатись до дільничого лікаря. З метою профілактики захворюваності дітей  у дошкільному навчальному закладі проводяться заходи:

1. Контроль за реальним станом здоров’я дітей.

2. Контроль за виконанням режиму дня дошкільного навчального закладу.

3. Контроль за якістю прибирання в приміщеннях закладу.

4. Контроль за режимом провітрювання в групових приміщеннях.

5. Щоденна ранкова гімнастика.

6. Заняття з фізичної культури згідно розкладу занять.

7. Дотримання рухового режиму – чергування рухливих та малорухливих ігор протягом дня.

8. Дотримання послідовності під час одягання дітей на вулицю.

9. Перебування дітей на свіжому повітрі з урахуванням погодних умов та одягу дітей.

10. Вживання фітонцидів (цибуля, часник) .

11. Вживання кисломолочних продуктів .

/Files/razdelitel-64.gif