27 вер. 2018
Розвиваємо емоційно-ціннісну сферу дошкільників
Зустріч дошкільників з дитячим письменником

Результати моніторингу якості освіти

МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ

ВІДПОВІДНО ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 14.12.2011 №1283 «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ», РЕГІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ПРОВЕДЕНО МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ. УПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ДНЗ ДОЗВОЛЯЄ РЕЗУЛЬТАТИВНО ОРГАНІЗУВАТИ ТА ЗДІЙСНЮВАТИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС, СТИМУЛЮЄ ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ТА ТВОРЧЕ ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІВ, ДОЗВОЛЯЄ ЕФЕКТИВНО РОЗПОДІЛЯТИ РЕСУРСИ ЗАКЛАДУ, ВПЛИВАЄ НА ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО СОЦІАЛЬНОГО СТАТУСУ.

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЗДІЙСНЮВАЛОСЬ ПЕДАГОГАМИ ЗАКЛАДУ ТРИЧІ НА РІК (ВЕРЕСЕНЬ, СІЧЕНЬ, ТРАВЕНЬ) ЗА ПОКАЗНИКАМИ, ЩО НАДАЮТЬСЯ ПРОГРАМОЮ «ДИТИНА В ДОШКІЛЬНІ РОКИ» (КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН).

У ЯКОСТІ ІНСТРУМЕНТАРІЮ ЗАСТОСОВУВАЛИСЬ КАРТИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ, вМІЩЕНІ У ЗБІРНИКУ «МОНІТОРИНГ ДОСЯГНЕННЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗГІДНО З БАЗОВИМ КОМПОНЕНТОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»  (т.в.киричук, о.м.кулик, н.м.шаповал)

Оцінка досягнень проводилась за рівнями:

- Високий – показник проявляється повною мірою, дитина має глибокі системні знання та практичні вміння;

Достатній - показник проявляється частково й ситуативно, дитина має достатні, але не глибокі знання, чекає підтримки від дорослого;

Середній - показник проявляється вкрай рідко, знання та практичні вміння дуже обмежені та безсистемні;

Низький - повна відсутність прояву, відсутність знань та практичних вмінь.

Головна мета такої системи оцінювання досягнень дитини – визначити, чи є поступальні зміни в розвитку однієї конкретної дитини впродовж цілого року. Результати досягнень дітей дали змогу зорієнтувати педагога у сильних і слабких сторонах розвитку кожної дитини, доборі засобів оптимізації цього процесу, шляхів індивідуальної роботи з нею.

Результати рівнів засвоєння програмового матеріалу з дітьми всіх вікових груп узагальнені, зроблені відповідні висновки та рекомендації до кожної з них.

Отже, аналіз результатів діагностування дітей за освітніми лініями засвідчує, що їх загальні позитивні показники, які були отримані на початку навчального року в 2018 році у порівнянні з кінцем навчального року 2017 року дали вагомий приріст, а негативні – знизились, що свідчить про ефективність навчально-виховної роботи з дітьми протягом року. Робота вихователів за даними освітніми лініями проводилась на достатньому рівні.